ВІДДІЛ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ СЛАВУТСЬКОЇ РАЙОННОЇ

ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ЛИСИЧЕНСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС

“ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ –

ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ”

НАКАЗ

Лисиче

Про стан педагогічного керівництва

з роботою учнівського самоврядування

З метою демократизації управління в навчальному закладі було створено орган учнівського самоврядування, який став справжньою школою формування соціальної активності та соціальної відповідальності, громадянського виховання школярів, формування ініціативної особистості, здатної приймати нестандартні рішення.

Педагогічний колектив закладу розуміє, що участь школярів в учнівському самоврядуванні — це важливий шлях і умова формування в молодого покоління відповідальності, ініціативи,творчості, залучення до демократичних перетворень, що відбуваються в суспільстві. Особлива увага приділяється можливостям забезпечення кожному учневі престижної позиції, успіху в справах, широких контактів з однолітками.

Учнівське самоврядування закладу --це дієвий структурний підрозділ, який відкриває широкі можливості для самореалізації учнів, орієнтує їх на досягнення соціально корисної мети, забез­печує захист прав дітей, відвертає увагу від асоціальних форм поведінки, заповнює позаурочний простір цікавими та змістовними справами.

Учнівське самоврядування діє згідно зі Статутом. Вищих органом учнівського самоврядування в школі є загальні збори його членів , які проводяться раз на рік. Виконавчий орган підзвітний загальним зборам. Звітно - :виборчі кампанії проходять у закладі активно та відповідально, включаючи конкурс і захист програм кандидатів на пост голови учнівського комітету, дебати, дискусії, «круглі столи» з проблем учнівського самоврядування, його структури, основних напрямів роботи, прав і обов'язків його членів.

Комісії учнівського комітету спрямовують свою роботу на підвищення якості навчання, реалізацію вимог режиму роботи школи, організацію дозвілля школярів, на розвиток ініціативи і творчої самодіяльності учнів. Члени комісій є відповідальними за певну ланку роботи. Засідання комісій проводяться один раз на два тижні.

Учнівський комітет закладу планує свою роботу на рік за розділами;

• організаційна робота;

• науково-освітня робота;

• організація дозвілля;

• суспільне корисна праця;

• спортивно-масова робота;

• організація роботи з молодшими школярами;

• правова робота.

Очолює учнівський комітет учениця 8 класу Троцюк Ольга, а безпосереднє керівництво здійснює педагог закладу Охріменко Л.Л..

З ініціативи учнівського комітету проводяться цікаві заходи, акції, конкурси та вечори. Зокрема, щорічно в перший тиждень вересня відбуваються акції «Урок», «Зовнішній вигляд», «Увага! Діти на дорозі».

Учнівським комітетом організовуються вечори відпочинку школярів в позаурочний час.

Зрозуміло, що учнівське самоврядування — це спосіб організації учнівського колективу, який творчо використовують класні керівники у своїй роботі. Активно працює учнівське самоврядування у 6 класі (класний керівник Матвійчук Т.С.) та в 8 класі (класний керівник Ковальчук Р.С.)

Така організація учнівських колективів забезпечує комплексний виховний вплив на учнів, залучаючи їх до усвідомленої та систематичної участі в справи не лише класу, а й закладу.

Демократизм в учнівському самоврядуванні залежить від до­помоги дорослих, зокрема керівництва закладу. Педагогічна допомога учнівському самоврядуванню полягає в забезпеченні реальних справ і обов'язків учнів, підвищенні довіри до рішень учнівського колективу, цілеспрямованому навчанню учнів складній справі організації життя учнівського колективу та керівництва справами закладу. Традиційними стали зустрічі лідерів учнівського колективу з директором закладу Чабановою Г.Ю., на яких обговорюються найактуальніші питання шкільного життя, проблеми та шляхи їх вирішення. Постійні консультації членам учнівського комітету нада­ють педагог-організатор та керівники методоб’єднань навчального закладу, підтримуючи корисні починання, допомагаючи ство­рити таку атмосферу в колективі, коли педагоги рахуються з дум­ками, пропозиціями і рішеннями учнівського самоврядування. Спільними зусиллями вчителів, батьків та учнів розроблено цілу низку документів, пам'яток, порад лідерам учнівського самоврядування:

- права й обов'язки учнів; - заповіді учнів; - правила самовиховання. Учнівське самоврядування школи сьогодні - - це не лише принцип організації учнівського колективу, а й орган керівництва колективом, який стимулює громадянське і моральне виховання особистості. Воно сприяє процесу вдосконалення управління шко­лою, оскільки передача окремих організаційних функцій учням забезпечує розв'язання складних навчально-виховних проблем. Питання ролі учнівського самоврядування у шкільному житті розглядалися на засіданні педагогічної ради «Роль учнівського самоврядування в захисті прав та інтересів учнів».

Виходячи із вищезазначеного,

Наказую:

1. Відзначити роботу класних керівників Ковальчук Р.С., Матвійчук Т.С., за активне впровадження засад учнівського самоуправління в класних колективах.

2. Відповідальному за учнівське самоврядування Охріменко Л.Л.:

Постійно вдосконалювати роботу щодо педагогічного ке­рівництва органами учнівського самоврядування.

Підготувати матеріали про роботу учнівського самовряду­ання на нараду при директорові.

3. Відповідальному за учнівське самоврядування Охріменко Л.Л.:

Удосконалити систему роботи комісій учнівського самоврядування.

4. На нарадах класних керівників обговорювати важливі питання вдосконалення роботи учнівського самоврядування.

5. Активно залучати учнів 5-6-х класів до роботи учнівського самоврядування.

6. Заслухати питання про роботу учнівського самоврядування на нараді при директорові в травні місяці 2019 р.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на відповідального за учнівське самоврядування Охріменко Л.Л.:

Директор Г.Ю.Чабанова

З наказом ознайомлені:

Т.С.Оксенчук

Р.С.Ковальчук

Т.С.Матвійчук

С. Р. Троцюк

Л.М. Білоус

Л.Л. Охріменко

Л.В. Парай

Кiлькiсть переглядiв: 1429

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Травень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031